Beratung +49 (0) 80 66 - 98 69 000

  Kostenloser Versand

  14 Tage kostenloser Umtausch

  Sicher einkaufen dank SSL

Batteriehinweis

Wskazówki dotyczące usuwania baterii

W związku ze sprzedażą baterii lub dostawą urządzeń zawierających baterie jesteśmy zobowiązani zwrócić Państwa uwagę na następujące informacje:
Jako użytkownik końcowy są Państwo zobowiązani ustawowo do zwrotu zużytych baterii. Mogą Państwo zwrócić stare baterie, które posiadamy lub posiadaliśmy  w asortymencie nowych baterii, nieodpłatnie do naszego magazynu wysyłkowego (adres wysyłki).
Symbole zawarte na bateriach posiadają następujące znaczenie:
Przekreślony pojemnik na śmieci oznacza zakaz umieszczania baterii wraz z odpadami domowymi.
Pb = Baterie  zawierają powyżej 0,002% wagowo kadmu
Cd = Baterie  zawierają powyżej 0,004% wagowo ołowiu
Hg = Baterie zawierają powyżej 0,0005% wagowo rtęci.


Kwestie szczególne w przypadku sprzedaży akumulatorów

Jeżeli są Państwo końcowym użytkownikiem, jesteśmy zobowiązani w związku ze sprzedażą baterii samochodowych, na podstawie przepisu§ 10 BattG do pobrania opłaty depozytowej w wysokości 7,50 Euro wraz z podatkiem VAT, jeżeli w momencie kupna nowej baterii samochodowej nie oddadzą Państwo zużytej baterii. Opłata depozytowa nie jest zawarta w cenie kupna i zostanie wykazana na stronie produktu obok ceny końcowej.

Jeżeli zwrócą nam Państwo zużytą baterię samochodową, którą posiadamy lub posiadaliśmy zgodnie z § 9 BattG w asortymencie nowych baterii, jesteśmy zobowiązani na podstawie obowiązujących przepisów przyjąć ją bezpłatnie z powrotem i zwrócić wysokość opłaty depozytowej.
Jeżeli zgodnie z § 10 Abs. 1 Satz 3 BattG wydaliśmy Państwu dokument potwierdzenia pobrania opłaty depozytowej, zwrot opłaty depozytowej w przypadku oddania baterii samochodowej uzależniony jest od zwrotu dokumentu potwierdzenia pobrania opłaty.

Miejscem oddania jest adres zawarty w impressum.

Odesłanie zużytej baterii za pośrednictwem poczty jest niedozwolone zgodnie z przepisami odnośnie towarów niebezpiecznych.

Baterie samochodowe mogą Państwo alternatywnie oddać bezpłatnie do punktów przyjmowania surowców wtórnych i recyklingu. Punkty przyjmowania  surowców wtórnych i recyklingu nie zwracają pobranej przez nas opłaty depozytowej. Mają Państwo jednakże możliwość żądania pokwitowania zwrotu baterii samochodowej na dokumencie potwierdzenia pobrania opłaty depozytowej. Za okazaniem takiego pokwitowania zwrócimy Państwu opłatę depozytową.


Prosimy o stosowanie się do powyższych wskazówek.

Zuletzt angesehen